Aktualności

Charytatywny Raut Konsularny 2017

2017-02-18

W dniu 17 lutego 2017 r. odbył się coroczny Charytatywny Raut Konsularny w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. W tym roku Konsulat Ukrainy w Tarnowie wraz z partnerami – Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą oraz Stowarzyszeniem Siemacha zorganizowali wydarzenie na rzecz Szpitala Dziecięcego „Centrum Matki i Dziecka” w Winnicy.

Podczas Rautu udało się zebrać blisko 41 000 zł. Gości imprezy wsparli powyższy Szpital przekazując dobrowolne datki w ramach zbiórki publicznej do skrzynek.  Uzyskano także pokaźną kwotę podczas aukcji wartościowych przedmiotów. Ponad 11 tys. zł zapłacono za ikonę, którą podarował Mer Miasta Winnicy – Serhii Morhunov, kopia dokumentów lokacyjnych Miasta Tarnowa  została wylicytowana za około 3,5 tys. zł. Sprzedano również inne wartościowe przedmioty – obraz wyszywany ręcznie koralikami przez pielęgniarki Szpitala w Winnicy, torebka znanej projektantki Joanny Kruczek, komplet książek i wina od Roberta Makłowicza, a także koszulka i piłka z autografem Jerzego Dudka. Całość wpływów z datków (zbiórka publiczna) oraz aukcji zostanie przeznaczona na pomoc dla Szpitala Dziecięcego „Centrum Matki i Dziecka” w Winnicy na Ukrainie.

Nieocenione wsparcie okazał również Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. E. Szczeklika w Tarnowie Marcin Kuta przekazując sprzęt medyczny: pompy infuzyjne, aparat EKG, defibrylatory, inkubator i stanowisko do resuscytacji noworodka.

Charytatywny Raut Konsularny zgromadził około 300 gości, wśród nich byli obecni m.in. Petro Matiaszek - Oficjalny Przedstawiciel Premiera Ukrainy odpowiedzialny za relacje inwestycyjne Polska- Ukraina w Wydziale Inwestycji przy Gabinecie Ministrów, Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia, Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela, Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jacek Piechota, Ks. Andrzej Augustyński, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Grzegorz Lipiec, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i konsularnego oraz środowisk biznesowych i samorządowych zarówno z Polski jak i z Ukrainy.

W wydarzeniu uczestniczyli również Wicemer Miasta Winnicy Vladyslav Skalskyy, a także Dyrektor Szpitala Dziecięcego „Centrum Matki i Dziecka” w Winnicy Volodymyr Prysiazhniuk.

Część oficjalną poprowadził Konsul Honorowy Ukrainy w Tarnowie Bartłomiej Babuska. Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela otrzymał odznaczenie Generała Służby Granicznej Ukrainy za współpracę, wsparcie i pomoc.  

Zaszczycił nas swoją obecnością również Robert Makłowicz, dzięki któremu Polacy mogli bliżej poznać  historię, walory turystyczne i przede wszystkim bogatą kulturę kulinarną swojego wschodniego sąsiada poprzez emisję jego kilkuodcinkowego programu o Ukrainie w 2016 r.
Po raz kolejny aukcję podczas Rautu brawurowo poprowadził znany polski Dziennikarz Kamil Durczok – Polsat News.

Charytatywny Raut Konsularny został objęty patronatem honorowym przez  Ambasadora Ukrainy w Polsce, Prezydenta Miasta Tarnowa, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Prezydenta Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. 

 

Składamy serdeczne podziękowania dla  sponsorów Charytatywnego Rautu Konsularnego:

- Barlinek S.A.

- Arlen S.A.

- Gemini Park Sp. z o.o.

- Grupa Inter-Bud

- ABM SOLID S.A.

- MARR S.A.

- Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela

- KRIST Producent Przypraw Tomasz Szczepanik

- SZUBRYT – Zakłady Mięsne Zbigniew Szubryt

- BATOR UBEZPIECZENIA

 

Podziękowania dla darczyńców przedmiotów aukcyjnych:

-  Pana Serhija Morhunova – Mera Miasta Winnica za ikonę

- Pana Romana Ciepieli – prezydenta Miasta Tarnowa za kopię dokumentów lokacyjnych Miasta  
   Tarnowa

- Pani Joanny Kruczek za torebkę własnego projektu

- Pana Roberta Makłowicza za komplet książek i wino

- Pracowników Szpitala Dziecięcego w Winnicy „Centrum Matki i Dziecka” za obraz ręcznej roboty

- Pana Jerzego Dudka za koszulkę i piłkę z autografem.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni uczestnikom i zwycięzcom licytacji, a szczególne podziękowania dla wszystkich gości – darczyńców, którzy przyjęli zaproszenie na Charytatywny Raut Konsularny 2017 i tym samym wsparli Szpital Dziecięcy „Centrum Matki i Dziecka” w Winnicy na Ukrainie. 

Planowane przedsięwzięcie nie tylko pomogło chorym bezbronnym ukraińskim  dzieciom, ale również wymiernie przyczyniło się do polepszenia i utrwalenia relacji między narodem polskim i ukraińskim, a także solidarności Polaków w stosunku do potrzeb swojego bliskiego sąsiada.

W pierwszej części wydarzenia dnia 17 lutego 2017 r. w Ratuszu w Tarnowie odbył się  panel dyskusyjny, w którym udział wzięli czołowi przedstawiciele polskiego biznesu oraz Petro Matiaszek – Oficjalny Przedstawiciel Premiera Ukrainy odpowiedzialny za relacje inwestycyjne Polska- Ukraina w Wydziale Inwestycji przy Gabinecie Ministrów. Celem spotkania było przedstawienie możliwości
i perspektyw współpracy oraz inwestycji polskiego biznesu na terenie Ukrainy.

Polscy przedsiębiorcy uzyskali informacje na temat warunków funkcjonowania nowych zagranicznych inwestorów w Ukrainie w najbliższych latach, spodziewanych zmianach w systemie prawnym, podatkowym, bankowym, a także przepisów celnych.

Organizatorzy panelu dyskusyjnego:

- Ambasada Ukrainy w Polsce

- Konsulat Honorowy Ukrainy w Tarnowie

- Urząd Miasta Tarnowa

- Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza.

Zapisz